Oceľové bezšvíkové rúry možno rozdeliť na: oceľové bezšvíkové rúry valcované za tepla, bezšvíkové oceľové rúry valcované za studena, bezšvíkové oceľové rúry ťahané za studena, pretláčané bezšvíkové oceľové rúry, pretláčacie rúry atď. Bezšvíkové oceľové rúry sa vyrábajú ťahaním za studena alebo valcovaním za tepla . Bezšvíkové oceľové rúry v porovnaní so zváranými oceľovými rúrami nemajú žiadne zvárané spoje, a preto majú vyššiu pevnosť a odolnosť voči tlaku. Táto výrobná metóda tiež pomáha znižovať problémy s koróziou vo vnútri rúr.
Bezšvíkové oceľové rúry sú široko používané ako potrubia na prepravu tekutín, ako sú potrubia na prepravu ropy, zemného plynu, uhoľného plynu, vody a určitých pevných materiálov. V porovnaní s pevnými oceľovými materiálmi, ako je kruhová oceľ, sú oceľové rúry ľahšie, keď je pevnosť v ohybe a torznej pevnosti rovnaká, a sú ekonomickým oceľovým materiálom s prierezom. Široko sa používa na výrobu konštrukčných dielov a mechanických dielov, ako sú rúrky na vŕtanie oleja, hriadele prevodoviek automobilov, rámy bicyklov a oceľové lešenia používané v stavebníctve. Na výrobu prstencových častí sa používajú oceľové rúry.
ASTM A106: Ide o bežný typ bezšvíkových rúr z uhlíkovej ocele, ktoré sa zvyčajne používajú vo vysokoteplotných a vysokotlakových aplikáciách, ako sú kotly a výmenníky tepla.
ASTM A53: Bezšvíkové a zvárané rúry z uhlíkovej ocele, ktoré sa zvyčajne používajú vo všeobecných priemyselných a nízkotlakových aplikáciách, ako je doprava vody, plynov a vzduchu.
ASTM A335: Bezšvíkové rúry z legovanej ocele, bežne používané vo vysokoteplotných a vysokotlakových aplikáciách, ako je chemický a ropný priemysel.
Široká škála aplikácií: Bezšvíkové oceľové rúry sú vhodné pre rôzne aplikácie vrátane prepravy ropy a plynu, chemického priemyslu, elektrickej energie, jadrovej energie, stavby lodí, výroby automobilov a stavebníctva.
Chemické zloženie a mechanické vlastnosti bezšvíkových oceľových rúr
|
Štandardné |
stupňa |
Chemické zložky (%) |
Mechanické vlastnosti |
|||||
|
C |
Si |
Mn |
P |
S |
Pevnosť v ťahu (Mpa) |
Medza klzu (Mpa) |
||
|
ASTM A53 |
A |
Menšie alebo rovné 0.25 |
- |
Menšie alebo rovné 0.95 |
Menšie alebo rovné 0.05 |
Menšie alebo rovné 0.06 |
Väčšie alebo rovné 330 |
Väčšie alebo rovné 205 |
|
B |
Menšie alebo rovné 0.30 |
- |
Menšie alebo rovné 1,2 |
Menšie alebo rovné 0.05 |
Menšie alebo rovné 0.06 |
Väčšie alebo rovné 415 |
Väčšie alebo rovné 240 |
|
|
ASTM A106 |
A |
Menšie alebo rovné 0.30 |
Väčšie alebo rovné 0.10 |
0.29-1.06 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Väčšie alebo rovné 415 |
Väčšie alebo rovné 240 |
|
B |
Menšie alebo rovné 0.35 |
Väčšie alebo rovné 0.10 |
0.29-1.06 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Väčšie alebo rovné 485 |
Väčšie alebo rovné 275 |
|
|
ASTM A179 |
A179 |
0.06-0.18 |
- |
0.27-0.63 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Väčšie alebo rovné 325 |
Väčšie alebo rovné 180 |
|
ASTM A192 |
A192 |
0.06-0.18 |
Menšie alebo rovné 0.25 |
0.27-0.63 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Menšie alebo rovné 0.035 |
Väčšie alebo rovné 325 |
Väčšie alebo rovné 180 |
|
API 5L PSL1 |
A |
0.22 |
- |
0.9 |
0.03 |
0.03 |
Väčšie alebo rovné 331 |
Väčšie alebo rovné 207 |
|
B |
0.28 |
- |
1.2 |
0.03 |
0.03 |
Väčšie alebo rovné 414 |
Väčšie alebo rovné 241 |
|
|
X42 |
0.28 |
- |
1.3 |
0.03 |
0.03 |
Väčšie alebo rovné 414 |
Väčšie alebo rovné 290 |
|
|
X46 |
0.28 |
- |
1.4 |
0.03 |
0.03 |
Väčšie alebo rovné 434 |
Väčšie alebo rovné 317 |
|
|
API 5L PSL2 |
B |
0.24 |
- |
1.2 |
0.025 |
0.015 |
Väčšie alebo rovné 414 |
Väčšie alebo rovné 241 |
|
X42 |
0.24 |
- |
1.3 |
0.025 |
0.015 |
Väčšie alebo rovné 414 |
Väčšie alebo rovné 290 |
|
|
X46 |
0.24 |
- |
1.4 |
0.025 |
0.015 |
Väčšie alebo rovné 434 |
Väčšie alebo rovné 317 |
|
Tolerancie bezšvíkových oceľových rúr
|
Typy potrubí |
Rozmery potrubia (mm) |
Tolerancie |
|
Za tepla valcované |
OD<50 |
±0.50 mm |
|
OD Väčšie alebo rovné 50 |
±1% |
|
|
WT<4 |
±12.5% |
|
|
WT 4-20 |
+15%, -12.5% |
|
|
Ťahané za studena |
OD 6-10 |
±0.20 mm |
|
OD 10-30 |
±0.40 mm |
|
|
OD 30-50 |
±0.45 |
|
|
OD>50 |
±1% |
|
|
WT Menšie alebo rovné 1 |
±0.15 mm |
|
|
WT 1-3 |
+15%, -10% |

Výhoda spoločnosti
Bežné rúry z uhlíkovej ocele vyrábané spoločnosťou GNEE sú valcované za tepla alebo za studena z vysokokvalitných uhlíkových ocelí, ako sú 10, 20, 30, 35, 45, 16Mn, 5MnV a iné nízkolegované konštrukčné ocele alebo 40Cr, 30CrMnSi, 45Mn2, 40MnB a iné legované ocele. Bezšvíkové rúry z nízkouhlíkovej ocele triedy 10 a 20 sa používajú hlavne na prepravu tekutín. Stredne uhlíkové oceľové bezšvíkové rúry ako 45 a 40Cr sa používajú na výrobu mechanických častí, ako sú namáhané časti automobilov a traktorov. Rúry z uhlíkovej ocele sa vo všeobecnosti používajú na zabezpečenie skúšok pevnosti a drvenia. Oceľové rúry valcované za tepla sa dodávajú v stave valcovanom za tepla alebo tepelne upravenom; Oceľové rúry valcované za studena sú dodávané v tepelne spracovanom stave.
Návšteva zákazníka Gnee

Prostredie Gnee Factory

FAQ
Otázka: Ako dlho trvá dodacia lehota?
A. Rôzne produkty majú rôznu dodaciu lehotu. Produkty budú dodané čo najskôr na základe zabezpečenia kvality. Zvyčajne je dodacia lehota do 5 dní od prijatia zálohy.
Otázka: Ako zaručujete svoju kvalitu?
Odpoveď: Máme 6 kontrolných postupov zo závodu. Pre každú šaržu výrobkov sa kontroly kvality zúčastňuje 25 ľudí počas celého procesu materiálu, veľkosti, povrchovej úpravy, balenia atď. Zabezpečte, aby továrenské výrobky boli 100% kvalifikované.
Q. Poskytujete služby produktov na mieru?
Odpoveď: Áno, ak máte svoj vlastný dizajn, môžeme vyrobiť podľa vašej špecifikácie a výkresu.
Populárne Tagy: bezšvíkové rúry z uhlíkovej ocele, Čína výrobcovia bezšvíkových rúr z uhlíkovej ocele, dodávatelia, továreň, Jis G3608 Rúrka z uhlíkovej ocele, Jis G3607 Rúrka z uhlíkovej ocele, Jis G3596 Rúrka z uhlíkovej ocele, Jis G3572 Rúrka z uhlíkovej ocele, Jis G3598 Rúrka z uhlíkovej ocele, Jis G3575 Rúrka z uhlíkovej ocele



